Наша школа
Для учнів
Для вчителів
Пошук
Головна » 2016 » Январь » 3 » Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби
20:12
Бюджет освіти не цілком задовольняє потреби

Обсяг бюджетних коштів, передбачених для Міністерства освіти і науки на 2016 рік, не цілком задовольняє потреби галузі, але МОН використає весь потенціал для якісних змін як в освіті, так і в науці. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки щодо розвитку освітньої галузі у 2016 році.

У міністерстві повідомляють, що протягом 2016 року в Україні двічі відбудеться підвищення соціальних стандартів. Зокрема, у травні та грудні заплановане збільшення розміру мінімальної заробітної плати, відповідно до 1450 грн. та 1550 грн.

"При цьому збільшаться також розміри оплати праці працівників галузі. Водночас зростуть і виплати адресної грошової допомоги молодим фахівцям, які після закінчення навчання працевлаштувались до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", - зазначають у Міносвіти.

Загалом бюджет МОН-2016, у порівнянні із 2015 роком, збільшено на 0,6 млрд гривень і становить 17,4 млрд гривень.

У Міністерстві освіти також висловили впевненість, що збільшенню обсягу коштів, які можуть бути використані безпосередньо на освітянську галузь, сприятиме зменшення розміру Єдиного соціального внеску.

Фінансування 
вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації здійснюється за бюджетною програмою "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики", обсяг видатків якої становить 11,4 млрд. гривень, що на 0,3 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

У відомстві повідомили, що зараз розробляється новий порядок фінансування ВНЗ на основі державного фінансування вищої освіти, а не держзамовлення, який має бути запроваджений у 2016-2017 роках.

Також урядом прийнято рішення, що у 2016 році фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, підпорядкованих МОН, не буде передаватись на утримання місцевих бюджетів, а залишається за бюджетною програмою з обсягом фінансування 4,0 млрд гривень, що на 0,2 млрд гривень більше, ніж у 2015 році.

Видатки на проведення 
зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році передбачені у сумі 122,3 млн гривень, що на 12,3 млн гривень більше ніж у 2015 році.

На освітню субвенцію з державного бюджету передбачені видатки у сумі 44,8 млрд грн., що на 0,8 млрд грн. більше, ніж у 2015 році.

"У грудні 2015-го, за рахунок невикористаних коштів освітньої субвенції 2015 року, було спрямовано на місця додаткові кошти: 0,6 млрд гривень – на придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування (50% – за рахунок залишку освітньої субвенції, 50% – за рахунок коштів місцевих бюджетів) та 0,2 млрд гривень – на оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою, які будуть використовуватися і у 2016 році", - повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Також у Державному бюджеті на наступний рік передбачені видатки на фінансування Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у сумі 2,6 млн грн.

 

Переглядів: 245 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Новини
Інформація для випускників" ДЗ"Луганський державний медичний університет"
Порядок подання електронних заяв про вступ
Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Використання коштів за вересень 2018 року
Безпека понад усе
Козацькому роду - не буде переводу!
Юні ,,Джури''- майбутнє України

Авторизація
Ви увійшли як Гість
Група "Гості" Вітаю Вас, Гість
Copyright Shulhin-osvita © 2018