Наша школа
Для учнів
Для вчителів
Пошук

Аналіз роботи Шульгинської шкільної бібліотеки за 2014-2015 навчальний рік

Шкільна бібліотека сприяє вихованню і загальному розвитку школярів через залучення їх до читання, проведення масових заходів, популяризацією книги, прищепленням любові до друкованого слова, виховання культури читання, формування активної життєвої позиції, виховання людини – патріота своєї держави. Виходячи з цього завдання, бібліотека інформує-пропонує:

Вересень

Аналіз роботи Шульгинської шкільної бібліотеки за 2014-2015 нав.рік З початком кожного навчального року бібліотека школи ретельно сплановує свою роботу разом з навчально-виховним планом школи. Ось і цей навчальний рік виявився насиченим , активним, приємним. Робота з читачами щодо формування і задоволення їхніх читацьких потреб ведеться щодня. Реєстрація читацьких формулярів, запис до бібліотеки, індивідуальна бесіда з користувачами бібліотеки,екскурсії до бібліотеки, «Цей дивний світ-бібліотек. КНИГА- джерело знань , створено людством,найкращий спосіб для навчання. Рекомендаційні бесіди з учнями під час видачі літератури . Читання книги – це ніби то розмова з найкращими людьми минулих віків Людина перестає мислити, коли перестає читати.» Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури, науковою книгою повідомляється у формі інформаційних списків. «До нас прийшла нова книга», експрес-інформація «Що читати?», разом з предметниками 4, 7 класів та завучем школи зроблено замовлення підручників на 2015-2016 нав.рік.

Організовано по формулярах читачів видані та зібрані підручники навч.року. Кожен семестр – перевірка стану підручників. На батьківських зборах виступ бібліотекаря «Формування бережливого ставлення до навчальної книги»

 • Треба знати книгу.

 • Треба любити та вірити в неї.

 • Треба виробити в себе вміння та практичну вправність працювати з допомогою книги.

Краєзнавча робота відображена на книжкових полицях: «Родом із села»(Шулигинка і шульгинці), «Творець наших земель»(Серця чистоти і віри), виставка «Знай і люби свій край».

«Життя і здоров’я – найбільша цінність» під таким гаслом розпочався новий навчальний рік. Перший урок – «Україна – єдина країна» кн.-ілюст. ист. для 1-11 класів, де засобами книги розкрита історія, мова, краса, велич країни. Бібліотека обслуговувала учнів в кількості 10 примірників.

До тижня гендерної просвіти кн..-ілюст.вист. «Гендер.Освіта»

У вересні ми відзначаємо партизаский рух на Україні. «Партизани – наша сила, наша гордість» таку назву мала кн.вист. Для учнів 9-11 класів видано 5 примірників для користувачів: Н.Далекий «За живой и мертвой водой», Данченков «Особое поручение», П.Антонов «Партизани.Дніпро.1943», Т. Строкач «Наш позивний - свобода».

Всеукраїнський рейд «Увага – діти на дорозі» кн.-ілюстр. вист. «Життя людини – найвища цінність» (основні правила поведінки в транспорті, на автошляхах, залізницях).

День фізкультурника. Огляд літератури для 5-9 класів «Час олімпійських стартів»:

 • Сегодняшний урок - лично для каждого из вас. А поведёт его добрый и мудрый волшебник по имени спорт. Каждый человек в своей жизни получает множество уроков. Уроков справедливости и добра, честности и мужества. Книга А.Г. Елисейкина «Об уроках Спорта», о том, какие качества он помогает воспитывать в человеке. Вашими учителями и собеседниками станут известные спортсмены страны, чемпионы, призёры первенств мира, Европы и Олимпийских Игр: В.Сальников, Г.Горохова, И.Моисеева, Н.Андрианов, И.Дерюгина и др.

120 років з дня народження А.П.Довженко. Народний художник. Огляд його творчості:

 • З чого ж складається краса? З того, з чого й перемога в житті. З перемоги добра над злом. Зі згуртованості всіх явищ життя. В моєму гімні перемоги – РАДІСТЬ І ДОБРО І СИЛА моєї віри в них. Перемогла і звеселила все покоряюча краса подолання безліч лихого.

До всеукраїнського Дня бібліотек – святкова лінійка:

Книги, книги на полицях,

Завше тихо поміж книги,

Та яку ти н розгорнеш,

То й легенда в кожній з них.

Жовтень

«У душах людських хай палає тепло, а вогник хай творить лиш тільки добро!» кн..-ілюст.виставка до Дня людей похилого віку.

«Мої земляки – Б.Грінченко та В.Даль» - огляд літератури до конкурсу.

Тиждень правових знань 13-17 жовтня для 1-4 класів за творами В.Осєєвой – виховують шанобливе ставлення до оточуючих (Волшебное слово. Хорошее. Почему?).

28 жовтня 2014 року відзначили День визволння України від нацистських окупантів. Обговорення романів Ю.Мушкетика «Жостоке милосердя», «Міст через ніч» для 9-10 класів.

Святкова кн.ілюст.виставка присвячена Дню вчителя «Учитель – ім’я твоє».

Листопад

Традиційно до Дня української писемності учні школи беруть участь у шкільному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну українську дитячу книгу». Взяли кучасть 13 учнів 4-6 класів. Учні читали твори Роздобудько, Гаяна, Дерманського, Нестайко. Учень 5 класу Єріпалов Ярослав з найкращим відгуком на книгу І. Костирі «Казка про сонячних братиків» зайняв переше місце і отримав почесну грамоту.

21 листопада – вшанування пам'яті жертв голодомору. «Україна пам'ятає». Закарбоване у слові письменників Луганщини про голодомор.

Міжнародний День відмови від паління. Антитютюнова кампанія. Кн.іст.вист. і огляд літератури.

Грудень

Міжнародний День боротьби зі СНІДом «Хвороба XX століття» кн.вист.

Батьківські збори «Патріотиче виховання в сім’ї» ( А.Макаренко, В. Сухомлинський) кн.розкл. «Взаємна психологія відносин», цитати З.Фрейда.

Антитютюнова та антиалкогольна кампанія. Виставка-запитання.

 1. Чим карається У Нью-Йоркі паління у громадських місцях?

 2. Хто сказав «Табак приносит вред телу, разрушает разум, отупляет целые нации»?

 3. В якій країні тютюн у XVI столітті був оголошений «забавкою диявола»?

За книгою Н.И. Ерёминко « Профилактика вредных привычек».

Січень

Зимові обрядові звичаї , кн..вист. «Таємниці віків»

Подорож до країни Словарії 5-9 класи. Словники-гіганти, словники укр..мови, чудо словники.

Тиждень присвячений річниці визволення Старобільщини від нацистських окупантів. «Отой грізний січневий час».

День Соборності України. Кн.вист. «Від ідеї до життя».

До Дня народження Лесі Українки шкільна бібліотека разомз учнями 5 класу повели святковий усний журнал «Хотіла б я піснею стати…» для учнів 5-8 класів. Учні розповідали про життєвий шлях поетеси, декламували вірші. Інсценізували уривок за книгою М.Олійника «Леся»: свято на Івана Купала, танцювали «Вербову дощечку», заспівували та вигукували заклички.

Жеби ся нам

Житечко родило;

В споді коренисто,

Всередині соломисто,

На вершечку колосисто!

Ой на Купала вогонь горить,

А нашим хлопцям живіт болить,

Ой нехай болить, нехай знають,

Нехай Купала не займають

(див. Фото)

Езопові байки за переказом Цілікалі П. Для учнів 4 класу. Користувачі познайомились з давньогрецьким поетом-байкарем Езопом. Його герої здебільшого звірі, тварини, рослини., але насправді Езоп зображає людей відкриваючи їхні вади: лукавство, брехливість, боягузство, нещирість. Голосно читали:

 • Лисиця і ворона

 • Хлібороб і орел

 • Вовк і лелека

 • Кочовик і верблюд

Лютий

Літературне вітання до міжнародного Дня Рідної Мови. «Мова – краса спілкування – як сонце ясне, мова – то предків надбання, мова – багатство моє» кн.ілюст.вист.

18 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Чужі стежки під ногами старобільчан». Зустріч з воїнами-авганцями.( Халієв Ю.М. – вчитель Шульгинської ЗОШ, нагороджений за отличие в охране государственной границы СССР и знаком погран.войск.)

Березень

Кн.іл.вист. до свята 8 березня «Сестрі, матери, бабусі – рідні жінки мої»

201 річниця з Дня народження Шевченнка відзначено конкурсом «Золоті зерна поезії Т.Г.Шевченка» .Взяли участь учні 1-11 класів. Серед 1-4 класів перемогу здобув Зінченко Егор( 3 клас.) «Садок вишневий коло хати». 5-9 Білоконь Катерина (7) «Стоїть явір над водою». 10-11 Набока Анна(10) «Лілея». Супроводжувалось свято книжковою виставкою «Т.Г.Шевченко – великий поет і художник».

23-27 березня 2015 рогу – Тиждень дитячої та юнацької книги.

23.03 Святкова зустріч з користувачами бібліотеки 1-4 класів.

24.03 Турнір книгоманів.

25.03 Свято книги

«Подорож казковим ярмарком.».

Маршрут казковими рядами :

 1. Торгові ряди.

 2. У пошуках потрібного товару

 3. Бюро знахідок

 4. Зупинка пісенна

 5. Зупинка театральна (Вистава «Солом’яний бичок)

(Див. фото).

26.03 День бібліографії

Квітень

Кн.вист. «Ми за здоровий спосіб життя».

День землі. «У царстві Флори» Театр-гра «Я садівником народився».

26.04 Чорнобильські дзвони. Бібліографічний огляд літератури М.П. Тараканов «Особая зона». Проникновенно рассказывает о нелегких испытаниях, выпавших на долю воинов, боровшихся с неизбывным горем. Роковые дни в схватке с атомом. Г.Медведев «Чернобыльская тетрадь». Повесть соткана из правды, скорби, мужества людей, оказавшихся в зоне неукротимой стихии. Для учнів 9-11 класів.

Травень

«Хай горить вогонь пам’яті. Заради життя на землі». До 70-річча перемоги над нацизмом у Європі. Та 70 річниця завершення Другої світової війни.

Ті, хто здійснив подвиг в ім’я народу залишили після себе вагомий слід на землі, здобули моральне безсмертя, вічну вдячність і пам’ять нащадків. Людина стає безсмертною завдяки пам’яті про неї інших людей.

Шкільна бібліотека пропонувала зустріч з поетами і прозаїками, воєнними кореспондентами повоєнних років. Вони, як живі, промовляють зі сторінок книг до читачів-сучасників, ведуть мову з нащадками, бо така вже сила гарячого, чесного слова, насиченого духом правди, слова, яке народилося в битві за волю незалежної Батьківщини.

М.С.Шуть – поет-підпільник. Вірш «Щастя».

Л.М.Левицький – чудовий поет. Вірш «У нас одна, мій брате, вдача».

Д.І.Каневський - воєнний кореспондент. Вірш «Україні».

І.Савич. Серця чистоти і віри. Вірш «Червона тривога».

В.М.Сюсюра. Вірш «Ми переможемо».

Інсценізація пісень повоєнних років активами 6-10 класів. Танцювальний колектив зернятко виконав танок «Червоні маки». Закінчили свято життя стверджувальною піснею «Як у нас на Україні». Огляд літераури для учнів 1-4 класів. « Памятаємо. Перемагаємо».

Літературна презентація до Дня матері. «Образ матері в літературі» .«…Аби мама на білому світі жила».

18.05 кн.іл.вист. «Європейський вибір України».

 • Моє бачення Європи

 • Ми – європейці

Червень

01.06 Малюнки на асфальті «Цей дивовижний світ дитинства».

Інформаційний потік, який був на протязі навчального року, дасть нашим користувачам шкільної бібліотеки задуматися, вивчити, пізнати, обговорити, побачити світ через книгу.


 

Новини
Інформація для випускників" ДЗ"Луганський державний медичний університет"
Порядок подання електронних заяв про вступ
Квоти на зарахування до вищих навчальних закладів

Результати українознавчого конкурсу "Патріот"
Свято Останнього дзвоника
Використання коштів за квітень 2018 р.
День Європи та День вишиванки


Авторизація
Ви увійшли як Гість
Група "Гості" Вітаю Вас, Гість
Copyright Shulhin-osvita © 2018