Наша школа
Для учнів
Для вчителів
П о ш у к

   Школа має багату історію. У 60-х роках ХІХ століття у Шульгинці відкрилась церковноприходська школа, яка розташувалась у церковній сторожці, і навчалось тут не більше 30 учнів. Навчав дітей, як і водилось, дяк. Перша початкова земська школа у селі була збудована на кошти селян у 1902 році. ЇЇ відвідували діти семи сіл волості. У ній навчалося 139 хлопчиків і 9 дівчаток. У 1919 році у селі відкрилася ще одна початкова школа. У двох школах працювали 4 учителі та навчались близько 150 учнів.

У 1932 році у Шульгинці відкрилась семирічка, і продовжували працювати обидві початкові школи. У школах працювали 14 учителів з відповідною педагогічною освітою. Уже з 1935 року сільська Рада ставила питання перед райвиконкомом про відкриття середньої школи.

    Але тільки у 1939 році в Шульгинці відкривається перша в районі сільська середня школа. До старших класів школи ходили учні багатьох навколишніх сіл, і навіть зі Штормового Новоайдарського району.

   Старожили села до цього часу пам’ятають своїх учителів 30-х років – З.Д.Руднєву, А.С.Костирю, Т.М.Лягушу, Є.К.Пєхарєву, Ф.Ф.Гончарова, І.Ю.Демовіса і першого директора М.В.Бойка та інших.

    У роки Великої Вітчизняної війни школа продовжувала працювати на чолі з директором О.П.Рєзніковою.

   У 1949 році була відкрита Шульгинська НСШ. Першим її директором був призначений В.П.Ганзій, який багато зробив, щоб школа стала однією з кращих у районі. Потім її очолювали Ф.А.Волошин, К.І.Майборода. У школі працювало багато талановитих і досвідчених педагогів, у тому числі завуч І.Ю.Демовіс, учителі О.Т.Міхно, В.М.Міхно, В.Г.Щербакова, М.Ф.Калашник, Ф.П.Гончаров, А.Г.Ломова, М.А.Агафонова, Г.М.Сирова та інші.

   У 1963 році у селі була відкрита міжрайонна заочна середня школа робітничої молоді. Вона обслуговувала Старобільський та Новоайдарський райони, навчалось у ній від 524 до 720 молодих колгоспників та робітників. Колектив школи очолив досвідчений педагог М.В.Бойко.

   У середній школі села склався висококваліфікований педагогічний колектив, який давав учням глибокі і міцні знання. Так, з 944 випускників 1955 – 1969 років 31 випускник закінчив школу з золотою або срібною медаллю. Тільки у 1966 році 2 випускники одержали золоті і 7 – срібні медалі.

   Зростала школа, зростав і педколектив. Якщо у 1950 році було 24 учителі, то через 13 років їх стало 49. За 20 років роботи школа випустила 2000 учнів з повною середньою освітою. Праця вчителів високо оцінювалася державою. У 1952 році за значні досягнення у педагогічній праці вчителі Шульгинської СШ М.Т.Лягута та Є.К.Пєхарєва були нагороджені орденами Леніна, а З.Д.Руднєва – орденом Трудового Червоного Прапора.

   Значну роботу в становленні педколективу та покращенні навчального процесу проводили директори школи повоєнної пори: О.П.Рєзнікова, О.М.Коробко, І.М.Череватий, М.В.Бойко, Ф.А.Волошин.

   У 1967 році школу очолив І.К.Бурдік, колишній випускник школи. Він енергійно взявся за приведеня старого приміщення школи в належний вигляд, але це не вирішувало проблеми. Поступово питання будівництва нової школи за кошти колгоспів сіл Шульгинки, Байдівки, Хворостянівки та Лозовівки почало вирішуватися позитивно. У 1974 році за 8 місяців школа була збудована. За короткий час педагогічний колектив і керівництво школи перетворили нову школу в один із кращих загальноосвітніх закладів області. Ґрунтовні знання давали учням колишні фронтовики, досвідчені педагоги: Ф.А.Волошин, П.І.Волошин, І.М.Череватий, В.Ф.Ложечка. За досягнення у навчально-виховному процесі вчителька російської мови та літератури В.І.Демовіс була нагороджена орденом «Знак Пошани».

   Ґрунтовні знання з історії давав П.І.Волошин, учитель української мови та літератури Л.І.Жданова, кавалер ордена Трудової Слави Г.М.Бадєєв, учителі В.О.Коренська, А.В.Друзь, відмінник народної освіти України Н.І.Бриль, Л.Д.Бурдік, М.А.Межерицький, В.В.Половинко, відмінник народної освіти України Г.Є.Турянська. Медаллю «За трудову відзнаку» був нагороджений заступник директора по виробничому навчанню Г.Л.Бриль. Праця директора школи І.К.Бурдіка була відзначена медаллю А.С.Макаренка, знаком «Відмінник народної освіти УРСР», він Почесний громадянин Шульгинки.

   20 років викладала математику у школі талановитий педагог К.І.Маркович. Її учні без проблем витримували вузівські вступні екзамени, а 33 її кращих учні стали учителями математики і продовжують справу своєї улюбленої вчительки. К.І.Маркович є Заслуженим учителем УРСР та кавалером ордена «Знак Пошани».

  З 1993 по 1997 рік Шульгинську середню школу очолював Г.Л.Бриль, який до цього 15 років керував Хворостянівською НСШ. Відмінник народної освіти України, нагороджений урядовою медаллю «За трудову відзнаку». Г.Л.Бриль закінчив Шульгинську СШ зі срібною медаллю.

   З 1997 року очолював колектив Шульгинської ЗОШ М.С.Костиря, учитель першої категорії, досвідчений педагог з 42-річним стажем роботи, колишній випускник школи. Суворий, вимогливий, методично підготовлений, фахівець своєї справи, гарний сім’янин. Виховав трьох синів. Мав уміння керувати та організовувати трудовий колектив.

   У 2007 році вперше в історії школи директором стала жінка - О.М.Бадєєва. 

   Славну сторінку в історію школи вписали її випускники. У педагогічного колективу є підстави пишатися сотнями своїх випускників – учителями, лікарями, інженерами, юристами, військовими, керівниками великих підприємств, господарств. Так, І.Т.Ткаченко став дипломатом, Л.Г.Колесник – полковник зв’язку, С.І.Шепілов – працівник центрального апарату СБУ, В.І.Беседа – голова Луганського обласного апеляційного суду, В.О.Білашевський та В.Й.Юник були першими керівниками Старобільського району, С.В.Костиря – прокурор Міловського району, П.В.Жданов – мер міста Серпухова Московської області, О.Я.Межирицький – кандидат історичних наук, директор-декан Старобільського факультету Луганського національного педагогічного університету ім.. Тараса Шевченка. Талановитий учений і керівник.

   Дякуючи педагогічному колективу, Шульгинська середня школа успішно пережила тяжкі часи і впевнено йде у майбутнє.

   Сучасна загальноосвітня середня школа села має добру учбову матеріальну базу, чудовий комп’ютерний клас, багату бібліотеку. У школі навчаються 257 учнів сіл Шульгинки, Байдівки, Лозовівки, Хворостянівки та Кам’янки. Учнів з сіл підвозять до школи новим шкільним автобусом.

   У школі чудовий, високої кваліфікації педколектив. З 29 учителів 5 мають вищу категорію, 17 – першу, 3 – другу, 4 є спеціалістами, 4 мають звання «Старший вчитель».

Педагогічний колектив школи є активним учасником усіх заходів, які проводяться у селі: 400-річчя заснування села Шульгинки, святкування Дня перемоги; акції з благоустрою села; постійний догляд за пам’ятником загиблих односельчан у роки Великої Вітчизняної війни; святкування Дня працівників сільського господарства.

Учительський колектив Шульгинської школи іде в ногу з часом і робить свій вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, піклуючись про майбутнє нашої держави.

 

Н о в и н и
Пробне ЗНО відбудеться в іншому форматі
Умови прийому до вишів - 2020: основні тези
ЗНО з математики стане обов'язковим у 2021 році
Затверджено новий порядок проведення шкільних іспитів

квест для учнів 7-10 класів«Тест Білборда та кохання в Інтернеті»
Подорож до Умані
Оновлення школи
нові парти для першачків
День Гідності та СвободиАвторизація
Ви увійшли як Гість
Група "Гості" Вітаю Вас, Гість
Copyright Shulhin-osvita © 2020